Jak wybrać szczoteczkę do mycia zębów?

Rodzajów szczoteczek do zębów jest obecnie sporo. Jaka szczoteczka będzie lepsza – ta z miękkim, średnim czy twardym włosiem? Kiedy warto stosować szczoteczkę do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych?

Miękka czy twarda szczoteczka do zębów?

Wybór szczoteczek do zębów jest obecnie naprawdę duży: https://aptekadlarodziny.pl/szczoteczki-do-zebow.html. Dostępne są szczoteczki manualne, elektryczne i ultradźwiękowe. Każda z nich ma inne właściwości, a niektóre wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, które mają pomóc jeszcze lepiej zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Szczoteczki manualne różnią się też twardością włosia. Można sięgnąć po szczoteczkę z miękkim, średnio-twardym lub twardym włosiem. Którą wybrać? 

Miękkie szczoteczki do zębów: https://aptekadlarodziny.pl/miekkie-szczoteczki-do-zebow.html sprawdzają się dobrze u osób z nadwrażliwością szkliwa lub dziąseł. Zaleca się z nich korzystać również po zabiegach w obrębie jamy ustnej. Twarda szczoteczka do zębów jest natomiast polecana osobom ze zdrowymi zębami, u których występuje tendencja do gromadzenia się płytki nazębnej i pojawiania się przebarwień na szkliwie. Twarda szczoteczka do mycia zębów może więc sprawdzić się u osób, które na skutek palenia papierosów lub częstego picia kawy, herbaty czy też innych napojów o ciemnym zabarwieniu, zmagają się z nieestetycznymi przebarwieniami na zębach.

Szczoteczka do zębów o średniej twardości włosia jest najbardziej uniwersalna. Będzie ona odpowiednia u większości osób. Jej włosie nie jest ani zbyt delikatne, ani zbyt twarde. Jeśli więc nie wiemy, na którą szczoteczkę manualną się zdecydować, bezpiecznym wyborem z pewnością będzie szczoteczka o średniej twardości włosia.

Szczoteczka międzyzębowa – czy warto z niej korzystać?

Korzystając nawet z najlepszej szczoteczki do zębów trudno jest dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. A to właśnie w nich lubią gromadzić się i rozwijać bakterie, które są przyczyną różnorodnych chorób zębów i przyzębia. Aby precyzyjnie oczyścić trudno dostępne zakamarki warto sięgnąć po szczoteczkę międzyzębową: https://aptekadlarodziny.pl/szczoteczki-miedzyzebowe.html. Pozwala ona usunąć wszelkie zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Korzystanie ze specjalistycznych szczoteczek międzyzębowych jest często łatwiejsze niż nitkowanie zębów nicią dentystyczną. Szczoteczki międzyzębowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu można dobrać taką szczoteczkę, która będzie odpowiednia dla danej przestrzeni między zębami.