Rafał: 694 35 35 20 | Stanisław: 609 812 229 kontakt@zespol-retro.pl

Historia Zespołu

Zespół Muzyczny RETRO BAND – zespół weselny, zespół na wesele, Warszawa, Lublin, Łuków, Kazimierz Dolny, Dęblin, Kozienice, Puławy, Żelechów, Garwolin, Opole lubelskie, Poniatowa, Wilków, Szczekarkówka, Siwy Dym, Rososz, Garbatka, Garbatka, Pionki, Maciejowice, Pawłowice, Sobolew, Łaskarzew, Gniewoszów, Sieciechów, Trojanów, Lipsko, Warka, Stężyca, Zwoleń, Zespół na studniówkę, studniówka, dj na studniówkę, matura, ślub, wesele, Kapela, orkiestra

W 1992 roku Marcin oraz Arek (obecnie zespół muzyczny Atut) i Rafał założyli zespół muzyczny RETRO.
W wieku 14-16 lat zagrali pierwsze wesele.

Po 4 latach – w roku 1996 ojczyzna upomniała się o Rafała, który rozpoczął zasadniczą służbę wojskową w JW 3248 (Twierdza Dęblin).
Zespół RETRO się rozwiązał.

W wojsku Rafał poznał Stanisława i utworzyli zespół muzyczny COMFORT. Tak im się w wojsku spodobało, że Rafał został tam 7 lat, a Stanisław do dnia dzisiejszego.

W 2004r. Stanisław został przeniesiony do m. Kraków – zespół COMFORT się rozwiązał.

W 2015r. Stanisław wrócił do Dęblina i wraz z Rafałem postanowili reaktywować zespół. Dołączył do nich Adam oraz Mariusz. I tak ponownie powstał:

– zespół muzyczny RETRO.

„Jeśli chcesz znaleźć tajemnice wszechświata, musisz myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji” – Nikola Tesla

Dlaczego 432 Hz w reklamie naszego zespołu?
Jest to częstotliwość w jakiej wybrzmiewają utwory w naszym wykonaniu.

Wszystkie naturalne dźwięki w przyrodzie to dźwięki tej właśnie częstotliwości. Szum drzew, śpiew ptaków, brzęczenie owadów, dźwięki płynącej wody – to wszystko dźwięki naturalne, w stroju 432 Hz.

Pierwsza próba zmiany stroju w muzyce z A=432 Hz na obecne A=440 Hz nastąpiła w roku 1917 z inicjatywy Rockefellerów.
Świat muzyczny się na to nie zgodził, jednak rząd USA w rok później zaakceptował to jako standard.
W 1939 r. Anglia oraz Niemcy wprowadziły legislację standaryzującą częstotliwość 440 Hz jako ISO 16 dla strojenia wszelkich instrumentów.

Zespół muzyczny Retro Band 432 Hz – czyli powrót do korzeni.

Jako jeden z pierwszych zespołów w Polsce wszystkie utwory wykonujemy w tej właśnie częstotliwości, stroju A=432 Hz.

Więcej informacji na temat korzystnych aspektów przestrojenia się na daną częstotliwość znajdziecie w internecie. Serdecznie zachęcamy do lektury.

zespół muzyczny, zespół na wesele, zespół Retro Dęblin, Ryki, Kozienice, Puławy, Łuków, Sielce, Garwolin, Józefów, Żyrardów, Serock, Radzymin, Białobrzegi, Bieżuń, Gostynin, Płock, Sochaczew, Otwock, Błonie, Grójec, Ożarów Mazowiecki, Pionki, Iłża, Brok, Łomianki, Kozienice, Marki, Nasielsk, Maków Mazowiecki, Myszyniec, Nowe Miasto Nad Pilicą, Radom, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Ząbki.

Zespół – kapela – orkiestra na wesele Retro Band – Dęblin – lubelskie i mazowieckie.

U nas znajdziesz najlepsze firmy z branży weselnej: Zespoły muzyczne, DJ-e, Kamerzyści, Wideofilmowanie, Fotograf, Dekoracje weselne, Sale na wesele, Atrakcje na weselu, Salony urody, Auta do ślubu, Zespoły weselne i dobra Kapela weselna.

Zespół muzyczny Retro Band

 

Dęblin ul. Nagórskiego 9
Rafał: 694 35 35 20

 

Stanisław: 609 812 229

 

kontakt@zespol-retro.pl